مفتول مسوار (pewter wire) نوعی مفتول آهنی در گرید های SAE1006 ، SAE1008، SAE1010 و ST1KP و RST34-2 است که به سبب پوشش آن با فلز مس ، مسوار نامیده می شود . به منظور عاری بودن سطح مفتول از هر گونه آلودگی ( زنگ زدگی و ... ) و ناخالصی (کلریدها و سولفات ها و سولفور ها و...) در سطح مفتول و جلوگیری از اخلال در روند آبکاری محصول نهایی ، مفتول ها بعد از کشش اولیه مجدداً اسید شویی و چربی زدائی می گردد و در مرحله بعد مفتول وارد حوضچه سولفات مس شده و لایه ای میکرونی از مس روی مفتول آهنی تشکیل می شود.


مشخصات سیم مسی

شرکت ثمین سیم سپاهان به منظور رضایت مشتریان ، تامین مواد اولیه و مواد شیمیایی استاندارد با بهترین کیفیت را در دستور کار خود قرار داده و با بهره گیری از پرسنل مجرب ،ماشین آلات و تجهیزات مدرن کشش و همچنین انجام انواع آزمایش های فیزیکی و مکانیکی مطابق با استاندارد های جهانی ، تمامی مراحل تولید را تحت کنترل دقیق کارشناسان واحد کنترل کیفیت قرار داده است .

در این واحد تولیدی مفتول مسوار از قطر 1 تا 12 میلی متر تولید و به صورت کلاف ، شاخه و قرقره به مشتریان عرضه می گردد .

کلاف های مسوار در وزن های 50 الی 300 کیلوگرم تولید می شوند و واحد برش این مجموعه ، امکان شاخه کردن از طول 200 الی5000 میلی متررا داراست .

  • مفتول مسوار در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گردد  که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد :
  • تولید  لوازم برقی ، قطعات خودرو ، اسکلت آباژور ، صنایع آشپزخانه، صفحه های یخچال های فروشگاهی ،انواع  رخت آویز و چوب لباسی ، تولید کیف های دستی و مسافرتی ، ساخت انواع پین ، ساخت انواع قفس و قفسه و ...

مفتول مسوار در قطر 1.5 تا 9 میل به شکل کلاف و شاخه یا به صورت قرقره با سطح مسطح تولید می شود.این محصول در صنایع گوناگون نظیر تولید کنندهای لوازم برقی و قطعه سازها و غیر مورد استفاده قرار می گیرد.قیمت مفتول به روش تولید آن بستگی دارد که شاخه یا کلاف باشد و به قطر آن هم بستگی دارد.

مفتول مسوار در صنایع مفتولی پارت آهن با استفاده از با کیفیت ترین متریال با بهره گیری از واحد کنترل کیفیت مخصوص و آزمایشهای گوناگون تلاش بر این داشته که بهترین محصول را جهت حفظ رضایت مصرف کنندگان عزیز می نماید.