از جمله مفتول هایی که در صنعت کاربرد زیادی دارند مفتول سیاه می باشد. مفتول سیاه به صورت کشش سرد با حفظ ویژگی های شیمیایی برای صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع مفتول نرم و انعطاف پذیر است و قابلیت تغییر شکل را دارد که همین امر باعث شده و دامنه ی گسترده ای از مواد اولیه بعضی صنایع را در بر بگیرد، بنابراین طرفداران و مصرف کنندگان زیادی هم دارد. مفتول های سیاه در اندازه و قطرهای مختلفی تولید می شوند که هرکدام از اندازه های آن برای کار خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد مفتول سیاه

همانطور که اشاره گردید مفتول سیاه از سایز 2 میلیمتر تا 12 میلیمتر در شرکت ثمین سیم سپاهان تولید می گردد و در صنایع مختلف قابلیت استفاده ی خاصی دارند. به طور کلی این مفتول در کارهای مختلفی مانند صنایع لوازم خانگی : برق و الکترونیک ، قالب بندی،کشاورزی ،بسته بندی ، عایق بندی، نجاری ، فرم دهی و … کاربرد دارند. با توجه به نوع کار و خواص مکانیکی مورد نیاز، قطر و اندازه ی مفتول و نحوه کشش آن متغیر می باشد.

قابلیت بسته بندی بصورت کلاف و شاخه از وزن 50 ال 500 کیلوگرم و همپنین قرقره های 1 تنی امکان پذیر می باشد که مشتریان مختلف نوع بسته بندی را ، با توجه به سهولت در جابجایی و نحوه استفاده از مفتول انتخاب می نمایند.

در بسته بندی بصورت کلاف، حلقه های مفتول به صورت کلافی پیچیده می شوند تا بارگیری و جابجایی، به آسانی صورت پذیرد. همچنین برای استفاده نیز با باز کردن کلاف به وسیله یک هرز گرد به سادگی و با کمترین نیرو می توان از محصول استفاده کرد.

شرکت ثمین سیم سپاهان ، مفتول سیاه را به عنوان یکی از سبد های محصول خود با کیفیت عای بصورت اسید شور یا فسفاته تولید کرده و به فروش می رساند. مفتول های سیاه با توجه به تنوع در سایزو انواع بسته بندی ودر وزن های مختلف تولید می شود.