واحد کنترل کیفیت

کیفیت محصول و خدمات همواره جزو لاینفک هر فرایندی به شمار می‌رود. این شاخص کلیدی در زمینه تولید محصولات فولادی از جایگاه حساس‌تری برخوردار است

واحد آزمایشگاه و کنترل کیفیت شرکت ثمین سیم سپاهان جهت ثبت، کنترل و بهبود کیفیت محصولات تولیدی، با در اختیار داشتن مدرن ترین و بروز ترین تجهیزات تست و بازرسی وهمچنین پرسنل مجرب ، متعهد و متخصص سیستم کنترل کیفیت ISO 9001 را اجرایی نموده و ارسال کلیه محصولات این شرکت ، مطابق با تایید نهایی این واحد و صدور شناسنامه محصول ((TEST report انجام می پذیرد .

واحد کنترل کیفیت شرکت ثمین سیم سپاهان ، از سه زیر مجموعه ، کنترل کیفیت موادواقلام ورودی، کنترل کیفیت در حین فرآیند تولید و کنترل کیفیت محصولات نهایی تشکیل شده است . فعالیتهای کنترل کیفیت در بخشهای مختلف به شرح زیر می باشد :

واحد کنترل کیفیت مواد :این واحد از کلیه مواداولیه ( مفتول نورد شده با گرید های مختلف ) و مواد مصرفی درحین فرآیند تولید ( اسید ، فسفات ، پودر کشش و ...) ومتعلقات آن بر حسب نیاز نمونه برداری کرده و بعد از بررسی نتایج و تطبیق با معیارها و استاندارد ها ، مواد ورودی تعیین وضعیت می گردند .

کنترل کیفیت حین فرآیند تولید : علاوه بر کنترل پارامترهای واحد اسید شویی ، دمای کشش در کل فرآیند کشش کنترل میگردد و همچنین در مراحل متعددی کنترل ابعادی مفتول صورت می پذیرد که مواردی مثل انحراف ابعادی مفتول (tolerance)، بیضی گون (Ovality) و ... بررسی می شوند این کنترل صددرصد محصولات را شامل شده و با دقت بسیار بالا توسط پرسنل و با استفاده از تجهیزات کنترل ابعادی که به صورت معمولی و الکترونیکی می باشند انجام می شود .

تست های محصول نهایی کلیه محصولات تولیدی مطابق با استاندارهای جهانی تحت تست های مختلف (تست استحکام ، تست پیچش و ...) قرار گرفته و پرسنل بخش صدور گواهینامه پس از بررسی و انطباق کلیه نتایج مربوط به تست ها و نتایج آزمایشگاهی ، نسبت به صدور گواهینامه کیفیت بر اساس استاندارد EN17223 اقدام می نمایند .