مفتول های فنری از فرآوری فولاد گرم نورد شده (پرکربن و کربن متوسط ) به روش کشش سرد ((cold drowing تولید میگردد و در صنایع متعددی کاربرد دارد .

در فرآیند کشش سرد خشک ، هیچگونه تغییری در عناصر شیمیایی مفتول فولادی صورت نمی گیرد و با کاهش سطح مقطع فولاد در مجاورت پودر روانساز ، خواص مکانیکی و فیزیکی از قبیل؛ سختی، حد مقاومت کشش، حد الاستیسیته تغییر کرده و افزایش کیفیت سطح را بدنبال خواهد داشت .


کاربرد:

1 - فنرهای مکانیکی (Mechanical Spring Wire) این مفتول در ساخت انواع فنرهای کششی، فشاری ، پیچشی ، فرمینگ و نوردی کاربرد دارد و صنایع مختلف ، از جمله صنایع خودروسازی ، نفت و گاز و پتروشیمی ، ریلی ، نظامی ، لوازم خانگی، برق و الکترونيک ، نساجی ،هيدروليک و پنوماتيک ، ماشین آلات کشاورزی و ... از این مفتول استفاده می کنند.

2 - مفتول فنر های مبلی (Upholstery Spring Wire)این نوع مفتول جهت تولید فنر صندلی های اتومبیل، مبلمان و تشک های خوشخواب بسیار کاربرد دارد.

استانداردها : در شرکت ثمین سیم سپاهان مفتول فنر بر اساس استاندارد های DIN 17223-1 ،DIN EN 10270 ، ISO 5852-2 تو لید میگردد و در صورت نیاز، قابلیت تولید براساس استاندارد اعلامی مشتریان و یا درخواست خاص ایشان وجود دارد .


مفتول های فنر ، براساس استحکام و مقاومت کششی درجات مختلفی دارند لذا انتخاب صحیح مفتول ، با توجه به میزان تنش های استاتیکی و دینامیکی تحمیل شده بر فنر ، بسیار ضروری می باشد . به منظور تامین انواع مفتول فنر ، از مواد اولیه استاندارد ، اعم از فولادهای کربن متوسط و کربن بالا مانند 42B ،C68، 62B، 72B, 82B استفاده می گردد

در این شرکت با توجه به استحکام کششی متفاوت و مطابق با استانداردهای مختلف ، مفتول فنر در انواع ذیل تولید می گردد :

CLASS A،CLASS B،&CLASS C CLASS D TYPE SL & TYPE SM & TYPE DM & TYPE SH & TYPE DH

دامنه تولید:این شرکت قادر است مفتول های قطر 1 میلیمتر الی 13 میلیمتر را در گرید های متفاوت بصورت کلاف و شاخه تولید کند .

بسته بندی :وزن کلاف های تولیدی از 100 کیلوگرم الی 500 کیلوگرم می باشد. همچنین امکان شاخه کردن مفتول فنر از 20سانتی متر الی 600 سانتی متر و در بسته بندی 20 الی 200 کیلوگرمی وجود دارد .


واحد های تولید مفتول فنر :

اسید شویی و پوشش :داشتن بالاترین کیفیت سطحی و پوشش مناسب جهت جلوگیری از زنگ زدن مفتول فنر ، مستلزم شستشوی مناسب مفتول نورد شده به روش غوطه وری و پوشش دادن سطح مفتول با استفاده از پوشش های فسفات و بوراکس مناسب می باشد . در این واحد با استفاده از مواد اولیه عالی و کنترل کلیه پارامترهای موجود به طور مداوم ، بهترین و مناسب ترین پوشش جهت مفتول های فنر تامین میگردد .


واحد کشش مفتول :

کنترل کیفیت :واحد کنترل کیفیت این شرکت، با بهره گیری از تجهیزات آزمایشگاهی مدرن و با استفاده از پرسنل مجرب ، بر کلیه مراحل تولید مفتول فنر اعم از مواد اولیه ، اسید شویی ، کشش ، محصول نهایی ، بسته بندی و بارگیری نظارت داشته و با صدور شناسنامه محصول (TEST REPORT) کیفیت مفتول های فنری تولید شده را مطابق با استاندارد های جهانی تضمین می نماید مهمترین تست های مفتول فنر مطابق با استاندارد ، TENSILE Strengthns TEST& TORSION TEST و کنترل ابعادی محصول می باشد .

واحد خدمات مشتریان :پرسنل واحد خدمات مشتریان این شرکت مفتخر است با توجه به "آگاهی از خواسته مشتری و آگاهی از انتظارات مشتری نسبت به خواسته ایشان " کلیه نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات و شکایات مشتریان را ثبت و پیگیری نموده و مطابق با دستورالعمل های موجود اقدامات لازم را به منظور جلب رضایت مشتری انجام دهد.